Naší prodejnu provozujeme od roku 1996. V těchto začátcích nebyla nabídka sýrů a vín tak velká hlavně v České republice a na druhé straně znalost ze strany zákazníků nebyla ještě taková. Všechno chce svůj čas a každý z nás pociťuje, že díky jiným zemím především v Evropě objevujeme nové prvky gastronomie - ať už v oblasti výrobků nebo různých doplňků, které umí zpříjemnit ty krásné chvíle spojené s konzumací různých specialit. Vždyť vzpomněl by někdo z Vás v období našich počátků prodeje (1996), jaký chuťový význam má ve vaření dnes běžně používaný „parmazán“ nebo „pancetta“, nebo co je „chutney“, a jak se krásně doplňují sýry a uzeniny s vínem?

Jelikož sýr a víno k sobě patří a mají jedno společné (přírodní produkty se společnými výrobními postupy), podařilo se nám také otevřít samostatně prodejnu vín, která se nachází v témže domě s vchodem z Věžní ulice. V březnu 2011 jsme rozšířili sortiment o sušené uzeniny a související gastronomické doplňky, které máme v nabídce v prodejně vín. Myslím, že spojení těchto tří oborů - sýry, vína a uzeniny - jsou gurmánským zážitkem a také mají velké využití v kuchyni, čímž naše nabídka osloví a potěší každého z Vás. Během provozování našich prodejen jsme také přidali něco svého: vlastní speciální sýrové výrobky, jako např. sýrový dort, nakládaný hermelín, plněný hermelín atd.

Dnes tedy nabízíme široký sortiment kvalitních výrobků v oblasti sýrů, uzenin a vín z různých koutů světa. Snažíme se formou „osvěty“ zákazníkům předávat důležité informace těchto oblastí tak, aby si každý udělal svoji představu o zmiňovaných produktech. Naším cílem je, aby se každý naučil využívat zmíněné produkty ze tří oblastí gastronomie, ať už jako předkrm při posezeních s přáteli nebo součást jídla, tedy při vaření.

S nárůstem zájmu o tyto produkty také narůstá nabídka nekvalitních výrobků za účelem nízké ceny. Musíme si začít uvědomovat, že někdy méně za vyšší cenu znamená více. Menší pomocník při nákupu:

  1. prodejce musí znát sortiment a v případě dotazu k problematice v oboru gastronomie by měl umět odpovědět

  2. nenakupovat za podezřele nízké ceny, za které není možné nikdy výrobek koupit

  3. nekupovat neoznačené zboží

  4. nekupovat špatně ošetřované výrobky – viditelné známky oschlých míst na výrobcích (špatně zabalené)