Čokoláda je také jedna z chuťovek, které nás stále provázejí a láká denním životem. Při větší únavě anebo stresu hledáme něco příjemně sladkého. I čokoláda je zdravá, ale jen v malé míře. 

Je prokázáno, že jedna tabulka tmavé čokolády obsahuje kolem téměř 12% doporučené denní dávky hořčíku. Studie dokazují, že hořčík pomáhá snížit riziko onemocní některými chronickými chorobami, jako diabetes typu 2, vysoký tlak a kardiovaskulární onemocnění. Kakao je přírodním zdrojem draslíku, který je klíčovým faktorem, ovlivňujícím krevní tlak a riziko vzniku infarktu. Někteří lidé tvrdí, že je možné se stát na čokoládě závislým. Pokud s tímto tvrzením budeme souhlasit, je pak otázkou, na kterých ingrediencích si můžeme závislost vytvořit? Je všeobecně známo, že čokoláda obsahuje malé množství kofeinu, asi takové, jako naleznete v šálku bezkofeinové kávy. Příjemné pocity, které nás uvolňují po konzumaci čokolády, jsou vyvolány látkou zvanou fenyletylamin. Tento přírodní endorfin se dostane do našeho mozku, ovšem ani u této látky nebyla prokázána možnost vytvoření závislosti. Ve skutečnosti je tedy pravda pouze to, že cukr obsažený v čokoládě často způsobuje problémy se závislostí a váhou. Pokud si však budete vybírat pouze kvalitní čokoládu, obohatíte své tělo i mysl. 

Mně velmi oslovila čokoláda od paní z Belgie, která si sama vyrábí čokolády, dokáže udělat na přání různé ozdobení, ale také druhy, například s chilli s mátou.

Při výrobě  produktů používáme špičkovou čokoládu Callebaut a Cacao Barry. Tyto značkové čokolády jsou známy pro svou kvalitu a dlouhou tradici. Kakaové boby si v těchto společnostech sami vybírají i zpracovávají, mají tedy možnost aktivně ovlivňovat a kontrolovat její kvalitu. V roce 1996 se belgický výrobce čokolády Callebaut a francouzská čokoládovna Cacao Barry spojili a vytvořili novou společnost s názvem Barry Callebaut. 

Druhy čokolády

Vychutnat si můžete kvalitní výrobky s intenzivní chutí, bez přidaných stabilizátorů. Naše čokolády obsahují 100% kakaové máslo a přírodní vanilku.

Bílá čokoláda Velvet

Callebaut je výrobcem jedné z nejjemnějších belgických čokolád. Ochutnejte 100% kakaové máslo připravené z pečlivě zvolených bobů, krémové mléko obohacené jedinečnou chutí pravé bourbonské vanilky. Díky této kombinaci si vychutnáte jemnou harmonii, která vám přinese intenzivní požitek bez zbytečně přidaného cukru.

Mléčná čokoláda Harmonie Lactée 32,6%

Harmonie Lactée de Cacao Barry je tím nejlepším, co vám může sortiment mléčných čokolád nabídnout. Vyznačuje se vyváženým spojením kakaa a mléka s jemným karamelovým nádechem. Kakaová zrna jsou pražena pod přísně dodržovanou teplotou. Tento precizní postup umožňuje plné uvolnění mimořádné chuti a vůně, kterou v sobě kakaové boby ukrývají. Tajemstvím této čokolády je především její dokonalá souhra s chutí ovoce.

Tmavá čokoláda Madagascar 67%

Tato čokoláda má své kořeny v údolí řeky Sambirano, kde se pěstují jen nejvybranější odrůdy kakaových bobů. Temně rudá půda Madagaskaru přináší své plody ve formě smyslné vanilky, inspirativní skořice, hřebíčku či růžového pepře. Tmavá čokoláda s 67% podílem kakaa má silnou chuť s přirozeným nádechem exotických dřevin. Nechte se okouzlit chutí borůvek, lékořice a pražených kávových zrn.

Nugát s pekanem a oříšky

Opět chuťový zážitek, ručně vyrobený a nenaslazený.

Čokolády na vaření

Vybral jsem dvě čokolády na vaření, které se od sebe liší. Hlavní hlediska pro takové čokolády jsou čokoládová sušina, rostlinný tuk a lecitin.
První je čokoláda Manner - dobrá značka, která je v gastronomii velice oblíbená.

Druhá je Couverture mléčná a tmavá. Co to je Couverture?

Čokoláda, která Vám po zchladnutí netvrdne a tedy nepraská.  Termín používaný pročokolády obsahující mnoho kakaového másla nejvyšší kvality. Populární druhčokolády Couverture používaný profesionálními cukráři a často prodáván vgurmánských a speciálních potravinových obchodech obsahuje ingredience:Valrhona, Lindt, Coco Barry a Esprit des Alpes. Tyto čokolády obsahují vysoképrocento čokoládového moku (někdy víc než 70 %) právě jako kakaové máslo,aspoň 32–39 %, jsou velmi tekuté po rozpuštění a mají výbornou chuť.
Teď už Vám můžu popřát příjemné Vaření a zdobení s novými čokoládami.