Tyčky s parmesanem a pancettou

Snažíme se pro zákazníky vymyslet něco zajímavého, proto jsme připravili také zákusek v podobě tyčky z listového těsta plněné parmesanem a obalené pancettou, které dohromady vytváří unikátní harmonii - parmesan dodá výbornou chuť a pancetta neuvěřitelně navoní.

Pesto

Pro jarní období připravujeme dvě speciality a to pesto z medvědího česneku  a pesto z chřestu - 4-6 měsíc v reo. Je možné si objednat dodání medvědího česneku a chřestu na objednávku.

Pesto patří k příjemným doplňkům především pro těstoviny. Správnou a výjimečnou chuť "pesta" v jídle nám můžou otrávit náhražky, které jsou použity pro výrobu. Již od začátku jsme naznali, že všechny pesta ve skleničkách vyrobené i z Itálie jsou vyrobeny jiným způsobem. To nám i potvrdili přední dobří kuchaři - Italové, kteří provozují prestižní restaurace v Praze.

 

V prodejně nabízíme pesto vlastní výroby a to pesto bazalkové, ze sušených rajčat,  grilovaných papriček nebo dyňové pesto. Můžu říci, že mají všechny pesta u zákazníků velký úspěch. Důležité ingredience jsou vždy originál produkty jako je stále čertsvá bazalka (máme stále čerstvou), piniové oříšky, vyzrálý parmesán, extra  virgine olej. Pokud použijete při výrobě jiné ingredience, tak pesto okamžitě ztratí na své vyjímečné chuti. Takové menší doporučení pro vaření: těstoviny dle výběru, pesto, pancetta (Italská orestovaná slanina) nebo orestované žampióny a strouhaný uzený eidam, to je lahůdka. Pro představu na 1 porci těstovin se dává jedna velká polévková lžíce pesta. Ale věřte tomu, že dobré pesto nestačí, jak použijete obyčejné těstoviny, anglickou slaninu bez chuti, není to to správné v chuti.

Čerstvé těstoviny

Vyrábíme "Linquini, Fettuciny a Ravioli. Vyrábíme je z originální italské mouky Semoliny. Nechci tím říci, že co je "italské" je svaté. Zkusili jsme vyrobit těstoviny i z naší mouky speciálně připravené z místního mlýna, ale byl tam znatelný rozdíl v chuti, bohužel mají to Italové "dané". Těstoviny jsou hotové za 1 až 3 minuty a potom Vás už čeká lahůdka - v ústech Vás hladí pevné nerozvařené, krásně žluté těstoviny , v chuti báječné a při zákusu měkké. Následující možnosti pro jídlo záleží na Vás, ale v kombinaci s výše uvedeným pestem, nebo na sladko s tvarohem,     s mákem jsou výborné. Cena není vysoká - za 10 dkg jsou 15,80Kč, vyrábíme je začátkem týdne, případně i v průběhu. Trvanlivost mají 10 dnů.