Rybí speciality

Nacházíte se:

Zauzený sumec

Nový obrázek

Nový obrázekNeuvěřitelná specialita z oblasti ryb. Nejlepší firma na ryby v Rakousku dokáže udělatzauzené rybytak, že nejsou přesolené, přeuzené a zůstává jim skvělá chuť.V nabídce jsou filety sumce a pstruha. Jsou ve vakuu ,různých velikostí od 10 dkg do 35dkg. Trvanlivost je 70 dní.


Pasta ze sumce a pasta z kuřecích jatýrek

Nový obrázekDalší delikatesa nejen z oblasti ryb. Pasta ze sumce je velice jemná, žádná rybina, vhodné na večku nebo na jednohubky. Druhá specialita je z kuřecích jatýrek, jemně výrazná, ale též delikátní chuti.Zauzený jeseter a kaviár

Nový obrázekNový obrázekVzácná ryba - Jeseter se jen tak někde nevyskytuje, musíte mít na výrobu "Certifikát". Pochází z oblasti Vídně. Je další specialitou naší prodejny. Jemný až se v ústech rozplývá. při zpracování této ryby dochází k velkým ztrátám (ze 7kg je jen 1,5kg).

 Zvláště černý kaviár je hodně ceněný, protože je zakázáno jej z Ruska vyvážet, běžně tam seženete kvalitní lososový kaviár. I když je málokdo může ochutnat, tak je rozdíl mez pravým a těmi, které se dělají jako náhražka pro prodej. Je často nasolený a ne chuťově lahodný. Je to pouze velká specialita pro gurmány vzhledem k vysoké ceně. Tento kaviár je "Fresch" tzn. čerstvý, tím tam není  přidávaná žádná látka na prodloužení trvanlivosti. 

Skotský losos s ochucením

Nový obrázekProč losos ze Skotska? Scottish Salmon byl a je světově proslulé pro svou vynikající kvalitu. Hrubé vody mimo pobřeží Skotska s jejími silnými proudy nabízejí velmi vysokou lososovou lokalitu.Uzený losos je k dispozici ve velkém množství a je nabízen různých kvalitách. Ale existuje řada míst, odkud jsou uzené lososy specialitou:vybrané suroviny z firmy Freedom Food a certifikované ekologické činnosti.

Ryby rostou pomaleji, maso s nízkým obsahem tuku, firmy, a oleje z minimální. Tyto filety se solí, a to nejen suché, před uzením, ale navíc zacházet speciálně okořeněné marinády za nesrovnatelnou chuť. Proces kouření je pomalý a je provedeno přes kouř dubového dřeva ze starých sudů na whisky pro maximální kouřové aroma.

Našel jsem v Rakousku firmu, která se specializuje na různé speciality v oblasti gastronomie a mezi nimi je to i dnes často žádaný losos. Líbí se mi jeho způsob chovu a krmení, který je dnes od velkých firem dosti pochybný a taky je to velmi dobře znát na chuti. Zvolil jsem zatím velikost 100g, ale to ochucení láká už samo od sebeNový obrázekNový obrázek. whisky+med

. citron+ gin

. citron+pepř


Speciality se šneky

Nový obrázekSpeciality pro gurmány, ale také jeden z hezkých dárků. Náplň, která je příjemně pikantní se mázne do ulity, potře se bylinkovým máslem a chvíli se peče na pánvi.