Šunky

Beinschinken - šunka Miláno

Jedna z chuťovek, která svým složením dává mluvit za vše: 97 % masa, bez lepku a laktózy. Také cena je velice příjemná — 39,9 Kč za 10 dkg.

 • Země: Rakousko
 • Složení: vepřové maso 97%, sůl, koření

Výrobky z Mangalice

Když jsme byli před 1,5 rokem na jihu Rakouska a mohli ochutnat výrobky z prasátek jménem Mangalice, nenechalo mně to klidným. Protože takové lahůdky v podobě šunky, klobás, slaniny atd. jsem ještě nejedl. Podařilo se mi najít chovatele v Rakousku, protože pro představu v Maďasrku je asi 30 tisíc chovů a v Rakousko je asi 7 tisíc. Každý chov musí být přihlášen na certifikaci, takže se musí dodržovat určité zásady. Pro představu, tyto prasátka mají vlnitou dlouhou srst, mají jiný výběh a kremení a tím vzniká kvalitní maso bez závadného cholesterolu. Hlavními výrobky jsou šunka, Kareé špek, sušené sádlo, klobásky. vyznačují se hlavně jemnou konzistecí, štavňatou a lahodnou chutí.

Šunka z Mangalice

Výborná lahůdka - pochoutka v podobě 97% masa, ale také část sádla, které lemuje šunku ukazuje na chuti, že tam patří. U nás existuje jistá averze na tučné věci hlavně z hlediska chuti a nebezpečí cholesterolu, ale dnes už můžu po delší době v prodeji, že zákazníci pochopili chuťovou funkci sádla.

Kareé z Mangalice.

Neskutečná pochoutka, kombinace sušeného sádla karé masa, když dáte do úst, tak se vám sádlo rozplyne v ůstech jako máslo a zůstavá nejkvalitnějsí maso z prasete karé.

Lardo z Mangalice s rozmarýnem

Tento výrobek je ukázka právě toho, že není sádlo jako sádlo. I když je to specialita (pláteček na jemno nakrájeného sádla na chleba a rajčátko, nebo na toust), patří u nás k často prodávané uzenině.

Lardo z Colonnáty s ochranu známkou IGP

Colonnata je oblast na proti Benátkám u druhé strany pobřeží. Ochraná známka je z důvodu výroby mramorových van z místních mramorových jeskyň. Sádlo se naloží na 6 měsíců, prosype se spec. kořením a prosolí

Tyrolský špek

Jedna lahůdka z oblasti Vídně, špek 3 týdny uzený na dřevě. Když jsem navštívil rodinu, která se zabývá výrobou uzenin, nemůžu říci, že by mně něco ohromilo. Ale to hlavní, co u nás hodně schází "příjemní lidé a tím i kvalita práce. Když přijdete do prodejny a ochutnáte tento výrobek, tak ještě 5 minut budete vnímat v ústech výbornou chuť.

Salami

Salámy mají vynikající výsledky, které se projevují hlavně v odlišných vlastnostech než běžné maso, které je odlišné díky kulturám různých italských regionů. Existuje více než 50 různých receptů pro každý druh: jemná, uzené, pikantní, kořeněné, unikátní recepty pro každý vkus. Všechny salámy jsou vyrobeny z masa prasat chovaných v Itálii, pouze ochucené kořením a přírodním aroma té nejvyšší kvality. Tajemství je v dokonalém koření a uzení, Výroba se dědí z generace na generaci, pro skoro 100 let.

Salam Ungherese - Uherský salám (zlatá medaile)

Vytvořeno v roce 1911 zakladatelem Ezekielem Levonim, jenž získal zlatou medaili na mezinárodní výstavě v Londýně v roce 1913. Přísně jemně zrnitý, je obohacen o sladké papriky. Stará metoda přírodního uzení dodává jedinečnou chuť.

Salam Ventricina - sladký i pikantní zároveň

Ventricina je produktem, který je charakterizován přítomností libového masa, šunky a panenky, obilí a červených kousků nakrájené slaniny. Nakrájené plátky salámu jsou velmi dobře odlišné od mastných porcí libového masa. Chuť je jedinečná, sladká a pikantní zároveň, díky chilli paprice a semenům fenyklu.

Salame Toscano - mírně pikantní salám s česnekem

Velice delikátní salám, kterému výbornou chuť dodává česnek. Region: Toskánsko

Sopressa Veneta - benátský salám s příchutí česneku

Typický Benátský salám měkčí konzistence Vás překvapí silnou chutí a výrazným aroma díky dlouhému zrání. Na jazyku jen „klouže“ a zanechává za sebou příjemný dojem.

Salame Gentile tipo Felino -salám s nasládlou příchutí Parmské šunky.

Tento salám má hluboké kořeny nejméně dvě století. Pochází z města Parma, z kopců, které v něm zanechávají chuť Parmské šunky, jejím nasládlost a také krásnou vůni.

Salame Mugnano Forte - Jemně zakouřený salám do slzy s příchutí papriky

Salám Mugnano pochází z provincie Avelino, starobylé obci založenou kolem r. 1300. Chuť jako všechny výrobky vyplývají z podnebí a možností jednotlivých regionů. Tuto oblast prochází lehké větry, které vanou přes duby, buky a kaštany v lesích. To vše se také zobrazuje v chuti tohoto výrobku. K výrobě tohoto výrobku se používá pršut a ramenní maso a pršut, ochucený paprikou a pepřem. Takže opět pikantní pro posezení

 • Region: Kampánie
 • Bez lepku a laktózy

Salame Mugnano - Jemně zakouřený salám do slzy

Salám Mugnano pochází z provincie Avelino, starobylé obci založenou kolem r. 1300. Chuť jako všechny výrobky vyplývají z podnebí a možností jednotlivých regionů. Tuto oblast prochází lehké větry, které vanou přes duby, buky a kaštany v lesích. To vše setaké zobrazuje v chuti tohoto výrobku. K výrobě tohoto výrobku se používá pršut a ramenní maso a pršut. Takže závěrem přeji dobrou chuť.

 • Region: Kampánie
 • Bez lepku a laktózy

Salame Levonetto - sladký, lehce pikantní salám

Salám Levonetto Tondo se vyznačuje originálním tvarem bochníku. Směs středně-jemnozrnná a lehce pikantní. Chuť je sladká a jemná. Snadno se řeže, je také výborným občerstvením pro děti.

Salame Levonetto Curvo - zakřivený salám ve tvaru podkovy

Každý region má své prvky v chuti typické pro svou oblast. Těsto tohoto salámu ve tvaru podkovy je sladké a delikátní, salám je tvořen z libového masa, středně zrnitý, musím říci, že milovníci klobás si přijdou na své, salám zajímavý od počátku chuti až do konce.

Salsiccia secca Canosa - klobása ve tvaru U

Suchý salám z regionu Puglia. Sušené klobásy Canosa mají velmi hrubozrnné a kompaktní těsto. Příchuť chilli a semen fenyklu je jedinečná, sladká a lehce pikantní zároveň. Vyrábí se ve tvaru U.

Salame Scudetto - maso jako Parmská šunka z jemné kýty

Měkký salám oválného tvaru, sladký příjemně pikantní chuti. Výrobek neobsahuje lepek a laktózu.

Salame Tartuffo - salám s černými lanýži

Vynikající specialita s dlouhou dochutí lanýžů. Lanýže, které se dnes velmi často objevují jako příchuť nejen v uzeninách, dokáží vštěpit salámu správné aroma, jež osloví každého, kdo má rád pikantní chutě. Výrobek neobsahuje lepek ani laktózu.

Salame Paisanella - sicilský salám

Recept na tento salám byl vytvořen v 50 letech speciálně pro Sicílii. Jeho chuť sladká přechází v jemnou chuť, zážitek v chuti.

 • Region: Sicílie

Salame Siciliano - sicilský salám

Tento salám má kořeny v horkém území Sicílie. Tato oblast přináší specifickou chuť, je středně hrubý a výborně kořeněný černým pepřem. Milovníci pikantní chuti si přijdou na své. Chuť je jemně sladká a pikantní.

 • Region: Sicílie

Salám Napoli - tradičně spojen se svátky opata svatého Antonia

Salám z jižní Itálie s tmavě červeným povrchem, pevný, přirozeně uzený, chuť je sladká a lehce pikantní. Velice zajímavý salám, kde lehké zauzení dodává příjemné aroma.

 • Region: Sicílie

Salame Milano - jemný salám s konzistencí typu Ungherese

Nejznámější salám na světě, který byl oceněn zlatou medailí na prestižní výstavě v Itálii. Jeho jedinečnost je opět v chuti, která zanechává dlouhou dochuť v ústech. Má takový dojem, že po ochutnání Vás láká na další kousek.

Vše je dáno speciální výrobou a ochucením. Chuť je jemně nasládlá, výrobek neobsahuje lepek ani laktózu.

Salame Cherubino - jemný salám měkké konzistence

Tento salám měkké konzistence zaujme každého načervenalou barvou, který je dán uzenou klobásou. Chuť je v prvním počátku jemná, ale opět se rozjíždí v ústech chuť připomínající šunku s nádechem pikantnosti koření, která je také známá u výrobku Salsiccia.

Salsiccia con Barollo, finocchio, chilli -čerstvá klobása čistá nebo ochucená s vínem Barollo, fenyklem nebo chilli

Klobása je typickým produktem mnoha italských regionů. Levoni navrhují čtyři chutné recepty. Tato klobása je rozšířená po celém světě, její využití v kuchyni je příprava na gril (barbecue) nebo na směs na pánvi s vínem a bylinkami, jako je rozmarýn, šalvěj, bobkový list. Salám je vyroben z částí masa firmy Levoni, nejlepší z vepřového masa: štíhlé rameno, tuk zbavený měkké slaniny a šunky.

Klobása s fenyklem je kulinářskou specialitou, která je tradicí spojena s centrální a jižní Itálií. Do směsi vepřového masa se přidávají semínka fenyklu, celou sekanou a sůl. Semínka fenyklu dávají aromatickou chuť výrobku a jeho zvláštností je podpora trávení. Nejlépe si tuto pochoutku si vychutnáte, když klobásu uvaříte, napíchnete povrch salámu a vaříte za přítomnosti nebo v misce s kořením, máslem, s vínem. Tento pokrm můžeme doplnit restovanými žampiony a bramborovou kaší.

Salsiccia Mantovana - čerstvá klobása ke grilování

Klobáska je vyrobena z nejlepších částí vepřového masa: štíhlé rameno, tuku zbavená měkká slanina a šunka. Maso je hrubé konzistence, ochucené solí, pepřem a česnekem nacpané do střeva a svázané v připraveném řetězci. Chuť je jemná, lahodná a plná s nádechem česneku. K dispozici také v praktickém vakuovaném balení 2 ks.

Culatello - salám, který se váže s tradicí parmasánu

Výroba salámu Culatello váže tradice s pozemky související se sýrem parmezán. Je vyroben z nejlepší nohy vepřového masa, ozdoben do tvaru hrušky. Vepřové maso je plněno do přírodních obalů, ochucené solí a pepřem. Zraje nejméně 11 měsíců, na řezu je červené barvy, chuť je jemná, aromatická a intenzivní. Před jídlem se doporučuje vyluhovat půl dne s bílým vínem, tím dosáhneme lepší vůně a jemnosti. Musím jen dodat, že tento výrobek je prostě zážitek.

Coppa di Parma IGP

Recept pochází ze sousední provincie Parma, kde tento výrobek má dlouhou tradici. Coppa je známá v několika zemích, už jejím vzhledem je lákává, také ve vůni krásně voňavá a v chuti příjemně pikantní.

Její složení jako je česnek, přírodní střeva, vepřové vybrané italské maso, šunka.

 • Oblast: severní Itálie, provincie Parma
 • Bezlepková, laktóza a mléčné bílkoviny.
 • Chuť: Delikátní, jemně pikantní
 • Region: Emilia Romagna

Capocollo Neapolitan - tradiční salám ze severní Itálie

Tento tradiční salám ze severní Itálie je vyroben za použití svalu na krku prasete. Sůl, víno, česnek a koření se zde jemně masíruje do masa, dobře absorbuje. V řezu vypadá velmi lákavě. Maso je lisované mezi dvěma bambusovými holemi. Už jenom ten popis napovídá, co je tento salám za delikatesu. Stejně jako Coppa di Parma který patří do této skupiny výrobků a je v chuti výjimečný a nezapomenutelný.

Castelspack

Tento tradiční salám ze severní Itálie je vyroben za použití svalu na krku prasete. Sůl, víno, česnek a koření se zde jemně masíruje do masa, dobře absorbuje. V řezu vypadá velmi lákavě. Maso je lisované mezi dvěma bambusovými holemi. Už jenom ten popis napovídá, co je tento salám za delikatesu. Stejně jako Coppa di Parma který patří do této skupiny výrobků a je v chuti výjimečný a nezapomenutelný.

Pancetta

Chcete-li dosáhnout výborné kvality slaniny, musíte pečlivě vybírat suroviny. Nejlepší kusy jsou pak solené, ochucené pouze s přírodními bylinkami a kořením - metodami, které jsou staré až 100 let. Výsledkem je široký sortiment slaniny s různou příchutí, někdy jemné, někdy silnější - výraznější.

Bacon Coppata sgrassata - "odtučněná"

Výrobek je s mírným obsahem tuku a slaniny, je omotán, svázán ručně a jeho zrání je dlouhou dobu. Získaného z prasat v Itálii. Slanina je v řezu velká a jasně červená. Chuť je lehce pikantní a delikátní. Neobsahuje lepek ani laktózu.

Pancetta affumicata Praga

Slanina vyrobená s kůrou patří do výroby s tradicí oblasti Trentina. Slanina je přirozeně uzená, kůra je velmi jemná, tenká a velmi měkká. Chuť je jemná a lehce zakouřená. Neobsahuje lepek ani laktózu.

Pancetta Arrotolata con Cotenna - válcovaná slanina s kůží

Klasická slanina z kůže, vyrobená z prasat v Itálii. Ručně svázaná, měkká a plná chuti díky dlouhému zrání. Neobsahuje lepek ani laktózu.

Pancetta Cotta Dolce con Cotenna - čerstvá vařená slanina s kůží

Krásná vůně vařené šunky, která je ve třech vrstvách překryta slaninou. Je to dušený produkt, velmi měkký, má velmi jemnou chuť.

Kdo má rád tyto typy výrobků z masa, přijde si na své.

Výrobek neobsahuje lepek a laktózu.

Guanciale Affumicato - Sušená vepřová slanina

Tato specialita firmy Levoni je další skvělou záležitostí jako sušené sádlo. Špek je přirozeně uzený, velice jemné až máslové chuti. Lahůdka, ideální přísada pro tradiční těstoviny, nebo jako předkrm.

Neobsahuje lepek a laktózu.

Bresaola - 100 % hovězí maso

Bresaola della Valtellina Levoni se získává ze špičky kyčle, nejvíce ceněné část hovězího masa. Do masa je v průběhu sušení přidávána sůl, ochucení pepř, víno, česnek, skořice, bobkový list a hřebíček. Během pomalého zrání, výrobek získává a rozvíjí aroma a chuť charakteristickou pro Bresaolu.

Bresaola della Valtellina je jídlo s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuku, velmi nízký obsah cholesterolu, bohatá na železo a lehce stravitelné. Chuť je jemná, chuť je typická pro masné a kořeníté výrobky, má jasně červenou baru.

 • Region: Lombardie
 • Certifikace: CHZO (chráněné zeměpisné označení)

Carne salada - Carpaccio (vyzrálé, ochucené hovězí maso)

Tento produkt ze západního Trentina je výbornou specialitou v oblasti gastronomie. Kdo miluje tatarák, tak si přijde na své, protože "Carpaccio" je specialita právě z dobře ochuceného, vyzrálého hovězího masa. Výrobek je po vyzrání naložen několik dnů společně se solí a kořením (bobkový list, rozmarýn, černý pepř, jalovcové bobule, česnek).

Pro přípravu k jídlu stačí posypat parmazánem a pokapat olivovým olejem a přikousnout jemné bílé nebo tmavé pečivo dle chuti. Existují různé recepty, ale různé další ingredience spíše poukazují na nekvalitně připravené hovězí maso. Pro hlavně ženské pohlaví je příjemnou zprávou i nízký obsah tuku.

 • Chuť: velmi jemná, sametová, příjemně kořenitá specialita
 • Region: Trentino-Alto Adige / Süd Tir

Mortadella

Mortadella - jeden z nejznámějších salámů v Itálii. Vzniká vařením salámu s přidáním čisté kostky slaniny.

Pro přípravu mortadelly jsou vybírány druhy masa, které jsou upraveny na jemný způsob. Pak se přidávají kostky tuku, které pochází výhradně z krku prasete a celý výrobek je pak jemně ochucený kořením dle receptu. Takto získaná směs je balena v sáčcích různých velikostí a pomalu vařená ve speciálních pecích za přístupu suchého vzduchu. Proces časově dlouhého a postupného vaření dodává Mortadelle jedinečnou a nenapodobitelnou chuť.

Mortadella je výrobek bezlepkový a bez laktózy.

Mortadella Medaglia d´Or -Mortadella se speciální výrobou a se zlatou medailí

 Mortadella vázáná ručně plněná do střev. Na Mortadelle Vás zaujme její vzhled a měkká struktura, delikátní a jemná chuť. Za její delikátní chuť byla na prestižní výstavě v Itálii oceněná zlatou medailí.

Výrobek Neobsahuje lepek, laktózu, mléčné bílkoviny a polyfosfáty.

 

Mortadella Etrusca - Měkký salám s Prosciuttem (šunkou)

Měkký salám s velkými kusy šunky a pistáciovými ořechy dává výrobek, který láká, ale taky krásně nasládle díky šunce chutná. Milovníci měkkého salámu si přijdou na své.

Výrobek: neobsahuje lepek, laktózu, mléčné bílkoviny a polyfosforečnany

Prosciutto - sladká a jemná chuť

Již v roce 1925 Ezekiel Levoni začínal se zráním šunky v zařízení Castelluccio. Neustálé hledání dokonalosti sušení a způsobu zrání ho v roce 1962 vedlo k identifikaci místa s mírným klimatem, ideálním pro dochucení: Gonzaga, u jezera Lago di Garda. Tady se narodily exkluzivní šunky San Giorgio, San Marco a San Martino.

"San Daniele" byl postaven v roce 1991 věnuje se výrobě Prosciutto di Parma, v roce 1995 získal ocenění- zlatou medaili. Dnes je tato velká firma schopna nabídnout široký sortiment prosciutto, a to díky svým zkušenostem a tradicím, které přechází z generace na generaci.

Prosciutto Crudo

Šunka Crudo bez kosti sušená minimálně 11 měsíců, zrající minimálně 10 měsíců. Pohladí po jazyku, vyráběná z malých a středních prasat

Neobsahuje lepek a laktózu.

Prosciutto di Parma - sušená šunka 

Šunka Parma bez kosti zrající min. 13 měsíců. Patří k nejlepším šunkám této firmy. Má typickou nasládlou chuť a příjemné aroma.

Neobsahuje lepek a laktózu.

Prosciutto di San Daniele DOP - "nejlepší" sušená šunka

Jemná vykostěná šunka Prosciutto je tradicí z regionu Friuli, kde ve starověku Keltové byli průkopníky výroby vepřového masa. To je charakterizováno přítomností "tlapa". Všechny šunky jsou naloženy v soli San Daniele. Nohy pocházejí pouze z prasat o hmotnosti nižší než 160 kg, odchovány v severní a střední Itálii. Pro výrobu je vybírána nejlepší šunka ze stehna, označená jako "Rezerva Contessa, ve stáří minimálně 16 měsíců.

 • Region: Friuli-Venezia
 • Certifikace: DOP (chráněné označení původu)

Speck Cotto Rustico - Špek "rustikální"

je také hodně nazývan jako tyrolská šunka - specialitou velmi úzké kuchyně z jižního Tyrolska. Pro výrobu je používáno maso ze stehen vybraných prasat jemně ozdobené trochou slaniny, která zároveň chrání výrobek. Výrobek je ponechán určitou chvíli v kořeněném nálevu speciality firmy Levoni, je přirozeně uzený.

Chuť je jemná, mírně kouřová, s nádechem dodaného vína, tvar je charakteristický, nízký.

Neobsahuje lepek, laktózu a polyfosfáty.

Filetuccio a Lombetto

Fillettuccio a Lombetto jsou vyrobeny z velmi libové vepřové pečeně. Jsou ochucené kořením a přírodní aroma. Surovina pochází z prasat chovaných v Itálii.

Jsou bezlepkové a bez laktózy.

Filetuccio - maso jako Parmská šunka s přidáním slaniny

Po ručním solení je výrobek plněný do přírodních střev a ručně svázaný provázkem. Chuť je výrazná, lehce zakouřená. Vzhled v řezu má jemnou konzistenci díky dlouhému procesu zrání.

Výrobek neobsahuje lepek a laktózu.

Lombetto - Kořeněná vepřová panenka

Lombetto -  salám plněný do přírodních střev a svázaný opatrně rukou. Panenka je ochucená vínem a přírodním kořením. Chuť je sladká, lehce kořeněná. Díky dlouhému zrání je krásně jemný v řezu.

Neobsahuje lepek a laktózu.